Klienti tiek apkalpoti klātienē tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Sazināties ar mums var rakstot uz e-pastu: nordlizings@nordlizings.lv vai zvanot uz tālruni +371 28646461. Aizvērt

Bezmaksas automašīnu reģistrācija ārvalstīs nav izdevīga Latvijai

Bezmaksas automašīnu reģistrācija ārvalstīs nav izdevīga Latvijai

LTV7 pārraidē „Segodņa večorom” izskanēja informācija, ka drīz ir gaidāmas pārmaiņas. Tagad varēs viegli lietot automašīnu, kas reģistrēta citā Eiropas valstī. Tomēr šis jaunievedums vēl ir projekta stadijā. Tiklīdz tas sāks darboties, Latvijas valsts kasei ies secen labs ienākumu avots. Latvijas spēkā esošie likumi neļauj reģistrēt automašīnu ārvalstīs. Reģistrācija Latvijā izmaksā vairākus simtus eiro.

Laikā, kad Šveicē šis pasākums ir bez maksas, Vācijā, Slovākijā un vēl virknē citu Eiropas valstu tas izmaksā aptuveni 30-50 eiro. Arī Latvijā pastāv speciāls ikgadējs nodoklis par vieglās automašīnas izmantošanu. Tie ir aptuveni 200 eiro. Igaunijā vai Lietuvā šis izmaksas pievienotas degvielas cenai. Pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas oficiālās pārstāves Agneses Korbes vārdiem, jaunais projekts ir paredzēts visiem. To varēs piemērot, ja autovadītājs ir ārzemnieks, kurš ilgstoši uzturas LR. Tas pats attiecas arī uz personām, kas darba vizītēs uzturas ārpus valsts robežām, kā arī tad, ja ārvalstīs atrodas ģimene, radinieki.

ES parlamenta deputāte Inese Vaidere stāsta, ka ar šādi privātpersonas un nelielas kompānijas tikai viena gada laikā vien varēs ieekonomēt 1,5 miljardus eiro. Tagad visās valstīs, kurās ir augsti nodokļi, tai skaitā arī Latvijā, ir jāsamazina mašīnas reģistrācijas maksa, lai Latvijas budžets neizjustu deficītu. Jaunā lēmuma ieviešanas datums vēl nav noteikts, jo Eiroparlaments vēl pārdomā visas nianses. Savukārt direktīvas, kas saistītas ar tehniskās apskates iziešanu, jāievieš dzīvē tuvāko 5 gadu laikā.

3 / 5
@ nordlizing.lv